29-Ocak-2023 18:32:35

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Bombanın fitili ateşlendi, işte muhtemel aday adayları!

Bombanın fitili ateşlendi, işte muhtemel aday adayları!

30 Mart 2014’te yapılması planlanan yerel seçimlere 230 gün kaldı. Gerede Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ile merkez ve köy muhtarlarının belirleneceği seçimlerin en merak edilen sorusu Belediye Başkanlığı için kimlerin “göreve talibim” diyeceği? İlçede vatandaşlar, Belediye Başkanlığı gibi önemli bir göreve gelebilecek 8 ismi ön plana çıkarıyor. Bu isimler; mevcut Belediye Başkanı Ömer Baygın, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Allar, AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Ali Ulutürk, Eski Belediye Başkanı Halil Alioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdullah Güler, 2009 yerel seçimlerini kıl payı kaçıran dönemin Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Abdullah Özcan, Belediye Meclis Üyesi Avukat İsmail Çetin ve 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olan Mehmet Türker. Yine konuşulan bu 8 ismin dışında sürpriz bir adayın olmasına ihtimal vermeyen vatandaşlar, bu 8 isimden birinin 30 Mart 2014 tarihinde Gerede Belediye Başkanı olacağını düşünüyorlar.

Belediye Başkanlığı için adı geçen bu isimleri sizler için değerlendirdik. Bu isimler bu güne dek ne yaptılar, neden vatandaşların nezdinde ön plana çıktılar? İşte yanıtı:

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın: AK Parti kurulmadan önce Belediye Başkanlığı’na Refah Partisi ile vatandaşların güvenini kazanarak adım atan Ömer Baygın, 18 Nisan 1999 tarihinden bugüne dek 14 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. 3 dönemdir seçimlerden galip ayrılan Baygın, 14 yıllık süre zarfında ilçemize önemli hizmetlerde bulundu. 3 dönemdir Belediye Başkanı olması usta siyasetçiyi bu dönem de en güçlü aday yapıyor.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Allar: Son dönemlerde özellikle ticaret hayatındaki başarısı Allar’ı belirli noktalara getirdi. Hızlı bir şekilde adından söz ettiren Mustafa Allar, AK Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Milletvekili Fehmi Küpçü’nün yerine teşkilat tarafından başkanlık görevine layık görüldü. Daha sonra Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinden Milletvekilliği adaylığı için istifa eden İbrahim Sadi Özalp’ın yerine yine GTSO Yönetim Kurulu tarafından başkanlığa oy birliği ile seçildi. Gerek GTSO’da gerekse AK Parti’deki başarılı vizyonu Allar’ı AK Parti ve GTSO’da seçimle yeniden başkan yaptı. Oluşan tüm bu intiba onun kamuoyunda belediye başkan adayları arasında yer bulmasını sağladı.

İşadamı Ali Ulutürk: Ankara’daki verimli iş hayatından sonra önemli firmalar arasına girmeyi başaran ve sanayi, otomotiv, inşaat sektörlerinde önemli projelere imza atan Ulutürk, Ankara’daki iş hayatının bir kısmını 2006 yılında memleketi Gerede’ye kaydırdı. 2006 yılından sonra Gerede’de adını duyurmayı başaran Ulutürk, 2009 yılında yönetim kurulu üyeliği yaptığı partisinden (AK Parti) “göreve talibim” diyerek Belediye Başkanlığı için kolları sıvadı ve AK Parti’den aday adayı oldu. Ulutürk’ün 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yine görev için kolları sıvayacağı tahmin ediliyor. İlçede sevilen, sayılan bir isim olması Ulutürk’ün Belediye Başkan adayları arasında gösterilmesine neden oluyor.

Halil Alioğlu: Gerede’de Anavatan Partisi’nden 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan Halil Alioğlu, Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetini yürüten Nova Orman Ürünleri A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini devam ettiriyor. Alioğlu, Belediye Başkanlığı görevi bitmesine karşın ilçede halen halk tarafından büyük saygı görüyor. Alioğlu’nun ismi her seçim döneminde olduğu gibi yine Belediye Başkan Adayları arasında yer alıyor.

Abdullah Güler: Gerede Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESO) Başkanlığı görevini yürüten Abdullah Güler, Belediye Başkanlığı için “göreve talibim” diyen isimlerden. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı için girdiği ilk seçimde başkan olmasına ihtimal verilmeyen ancak seçimin sonunda sayılan oylarla başkan seçilen Abdullah Güler’in yerel seçimde ne yapacağı kestirilmiş değil! Aday olmasına kesin gözüyle bakılan Güler’in ismi kamuoyunda sıkça telaffuz ediliyor.

Abdullah Özcan: 2009 yılında Saadet Partisi’nden Belediye Başkan adayı oldu. Seçim sürecinde bir çok insanın güvenoyunu kazanmayı başaran Özcan, seçimi de küçük bir farkla kaybetti. Özcan’ın yakın çevresinden edindiğimiz bilgiler tekrar aday olacağı yönünde. Abdullah Özcan, kendisi ise aday olup olmayacağını zamanın göstereceğini, zamanı geldiğinde Belediye Başkan adayı olup olmayacağını kamuoyu ile paylaşacağını belirtti. İlçede vatandaşlar, Özcan’ın aday olacağını sıkça dile getiriyor.

İsmail Çetin: Gerede’de uzun zamandır Avukatlık yapan İsmail Çetin, 2009 yılında AK Parti’den Belediye Meclis Üyeliği görevine seçildi. Yakın çevresi, Çetin’in AK Parti’den kesin olarak Belediye Başkan aday adaylığını açıklayacağını düşünüyor. İsmail Çetin’in ismi kamuoyunda sıkça geçiyor.

Mehmet Türker: Her seçim döneminde adı kamuoyunda adaylık için geçen ancak gerek genel seçimlerde gerekse Belediye Başkanlığı için AK Parti’den açıkladığı aday adaylığı süreçlerinde adaylığı açıklanmayan Türker’in bu sene farklı bir seçim stratejisi uygulayacağı konuşuluyor. Türker’in yakın çevresi son ana kadar Türker’in bekleyeceğini ve daha sonra aday adaylığını açıklayıp açıklamayacağını kamuoyuna bildireceğini düşünüyor.

CHP’de sessizlik!

2011 Genel Seçimlerinde Bolu’da Tanju Özcan’ı Milletvekili olarak parlamentoya gönderen CHP’de kimin aday gösterileceği belirsizliğini koruyor. Bolu Merkez’de aday adaylarının bir bir göreve talip olduklarını açıklaması, Gerede’de ise büyük bir sessizliğin oluşu 2014 yerel seçimlerinde CHP’nin ilçeden aday çıkarmayacağına yorumlanıyor.

1 Yorumlar
Sevinc necati

Hic biri olmasin hele hele denenmisler asla yeni genc pratik herkesimi kucaklayacak iktidar partisinin varligini cok iyi kullanacak baskan lazim ..

Cevap bırakın