08-Şubat-2023 10:31:55

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
BU LAMBALAR NE İŞE YARAR?

BU LAMBALAR NE İŞE YARAR?

Gerede girişinde karşıdan karşıya geçmek isterken hayatının baharında Arif Güler’in hayata gözlerini yumması bir çok tartışmayı beraberinde getirdi. Uzun süre önce Gerede girişine dikilen trafik lambalarının yolu kontrol ederek dikkatli geç anlamına gelen sarı ışığın yanıp sönmesi dışında başka bir işe yaramaması burada bugüne dek neden bir düzenleme yapılmadığı sorularını akıllara taşıdı.

5 bin nüfuslu Yeniçağa ilçesinde bile kesin dur anlamına gelen kırmızı ışığın ilçe girişinde devrede olması dikkatlerden kaçmazken, Gerede’de ise bugüne dek ne işe yaradığı anlaşılamayan sarı ışıkların trafik lambalarında yanıp sönmesi yerine vatandaşlar kırmızı ışık sisteminin devreye alınması görüşünde birleşiyorlar. Esentepe girişinde, Ankara ve İstanbul yönleri ile Dayıoğlu Mahallesi çıkışında bulunan trafik lambalarına birkaç ilave daha yapılarak yolda düzenleme yapılabileceğini ifade eden vatandaşlar, “kırmızı ışık sistemi devrede olsaydı belki de burada böyle hüzünlü bir kaza yaşanmayacaktı.”görüşlerinde bulundular.

Ayrıca Dayıoğlu Mahallesine geçişler için yayaların da karşıya geçebilecekleri bir alt geçidin burada uygulamaya koyulabileceği görüşüne de yer verilirken, düzenleme olmadan bu yolda yaşanan üzücü kazaların ne ilk ne de son olacağı ifade edildi.

1 Yorumlar
Ragıp

Çok güzel bir konuya temas etmişsiniz tebrikler Gerede nin nüfusu Yeniçağa dan kat kat fazla olmasına rağmen orada yanar da Gerede de neden yanmaz hiç beklemeden devreye sokulması gerekiyor.

Cevap bırakın