08-Şubat-2023 10:03:44

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Bu soruna bir çare!

Bu soruna bir çare!

Bahçelievler Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar, TOKİ konutlarına giden yolun aydınlatmasının yetersiz oluşundan şikayetçi. Araçların yoğun olarak kullandığı bu yoldan akşam karanlığında yürümenin mümkün olmadığını ifade eden Bahçelievler sakinleri, bu yola bir de kaldırım yapılmasını istiyorlar.

Gerede Sanayi Sitesi’nin Karabük yolu girişinden TOKİ konutlarına giden ana yol güzergahı araç trafiğinin en yoğun olduğu güzergahların başında geliyor. Bahçelievler Mahallesi’nde özellikle TOKİ Konutlarının oluşu araç yoğunluğuna neden olurken, ara sokaklardan yürümek istemeyen vatandaşlar da yaya olarak bu yolu kullanmak zorunda kalıyorlar. Ancak ışıklandırmanın yetersiz oluşu, bu yolda yayaların yürüyebilmelerini sağlayacak kaldırımın olmaması bir takım sıkıntıları beraberinde getiriyor.

Yenigün aracılığıyla yetkililere seslenen Bahçelievler Mahallesi sakinleri, ışıklandırmanın yetersiz olduğu güzergahta yürümekte güçlük çektiklerini, yine kaldırımın olmaması nedeniyle yolda çekinerek yürüdüklerini, köpek korkusu nedeniyle ara sokaklardan yürüyemediklerini ifade ettiler.

Yolu araçlarıyla kullanan sürücüler ise Sanayi Sitesi girişinden itibaren yolun bozuk olduğunu ve yoğun olarak kullanılan bu yolun yenilenmesi gerektiğini yetkililere ilettiler.

Cevap bırakın