07-Şubat-2023 23:23:39

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Cinsel İstismarla Suçlanan Öğretmen Tutuklandı

Cinsel İstismarla Suçlanan Öğretmen Tutuklandı

Gerede’de bir lisede iki öğrencisine cinsel istismarda bulunan İngilizce öğretmeni U.T., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İddiaya göre, Gerede Anadolu Öğretmen Lisesi’nde İngilizce öğretmeni olan U.T., iddiaya göre, yaşları 16 ile 17 olan öğrencilerinden biriyle okulda, diğeriyle de kendi evinde ilişkiye girdi. U.T. öğrencileriyle sosyal paylaşım sitesi ve cep telefonu üzerinden görüşürken, durumu fark eden bu öğrencilerin arkadaşları, okul idaresine bilgi verdi. Savcılığa bilgi verilirken, ailelerin de şikayeti üzerine U.T. bugün gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen U.T. tutuklanarak cezaevine konuldu. Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma nedeniyle öğretmeni açığa alırken, olayı incelemek üzere de müfettiş görevlendirdi.

Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, “Kızların yaşları küçük. Ortada bir iddia var ve öğretmen tutuklandı. Bir suç unsuru var ki böyle bir karar alındı. Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek raporları bekliyoruz. Bu süreçte öğretmenin ilişkiye girdiği yönünde bir şey söylememiz doğru olmaz” dedi.

ut

Cevap bırakın