08-Şubat-2023 03:54:03

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Ekmeğe zam kapıda!

Ekmeğe zam kapıda!

Ekmek, baklava, börek gibi ürünlerin yapıldığı kaliteli buğday üretiminde yaşanan rekolte düşüklüğü un fiyatlarını artırdı. Gerede’de ekmek fiyatının yılbaşından sonra 1 TL olacağı spekülasyonları artmaya başladı.  

Ekmeklik buğday fiyatlarının hasat dönemine göre ton başına ortalama 100-150 lira arttığı belirtilirken 2013 yılından bu güne dek en fazla artışın hasat döneminde tonu 800-850 lira olan 14 proteinli kaliteli buğdayda yaşandığı kaydedildi. Ekmeklik buğdayda yaşanan zamlar Gerede’deki fırıncıları harekete geçirdi.

Uzun süredir ekmeğe zam yapmayan ancak artan un fiyatları nedeniyle gram eskitmesine giden fırıncıların önümüzdeki günlerde Gerede Ticaret ve Sanayi Odası’nda Başkan Ersin Kaşka ile bir araya gelerek konuyu gündeme getirecekleri öğrenildi. Muhtemelen ekmeğin gramını artırarak zamma gidecek olan fırıncılar, uzun süredir ekmeğe fiyat zammı yapılmadığını dile getirecekler. Özetle ekmeğe zamma hazır olun.

1 Yorumlar
MEHMET

sayın mustafa allar halk ekmeği tekrar istiyoruz..benim çevremde parası yetmediği için fırından bayat ekmek alan cok tanıdığım var vebali boynunuza..

Cevap bırakın