08-Şubat-2023 09:26:43

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
ERKEN SEÇİM İHTİMALİ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR!  

ERKEN SEÇİM İHTİMALİ GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR!  

Bayramın büyük bölümünü memleketi Gerede’de geçirmeyi tercih eden AK Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, burada Başbakan Davutoğlu’ndan önemli bir telefon aldı. Davutoğlu, Coşkunyürek’e “seçime hazır olun”dedi. Erken seçim kararı alınırsa ne tür değişimler yaşanacak, son günlerde erken seçimle ilgili düşünceler neler? Hepsi haberimizin ayrıtısında…

Bayramda Gerede’de bulunan AK Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, yakın dostlarıyla hasret giderdiği sırada önemli bir telefon aldı. Telefonun karşısındaki isimse Başbakan Ahmet Davutoğlu’ydu. Coşkunyürek’in bayramını kutlayan Davutoğlu, daha sonra; “Son dakikaya kadar koalisyon arayacağız. Ama siz her an seçime gidebilirmiş gibi teyakkuzda olun. Bayramda ve sonrasında çalışmalarınıza ara vermeyin”dedi.

Davutoğlu ile Coşkunyürek arasında geçen bu konuşmanın ardından Bolu’daki tüm teşkilatlarda seçim hareketliliği yaşanmaya başladı. Büyük ihtimalle Yenigün’ün seçim sonrasında attığı manşette olduğu gibi “erken seçim” ihtimalleri böylece daha da kuvvetlenmiş oldu.

Adaylar değişecek mi?

Bir önceki seçimlere göre Bolu’da oy kaybı yaşayan AK Parti’de özellikle adaylar arasında değişikliğe gidilmesi yüksek sesle konuşulmaya başlandı. 2015 Genel Seçimlerine Bolu’da Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü ve Mehmet Emin Güz isimleri ile giren AK Parti, 2011 genel seçimlerine göre 7.456 oy kaybı yaşadı. CHP ise 9.896 oy artışı yaşayan parti oldu. MHP’de de 1.197 artış yaşandı. Muhalefet partilerinin oy artışı yaşadığı Bolu’da böylece bir sıkıntının olduğu sandıkta meydana çıkmış oldu. Yeniden seçim olduğu takdirde AK Parti’nin aynı adaylar ile yola devam etmemesine kesin gözüyle bakılırken, en az 1 yada 2 milletvekili adayının değişebileceği ihtimali üzerinde durulmaya başlandı. Adaylar arasında seçim bölgesinde aldığı oy ile yeri garanti gözüken tek ismin Fehmi Küpçü olduğu şu sıralar ifade edilmeye başlandı.

Cevap bırakın