07-Şubat-2023 22:00:21

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Gayret, ilk kez Yenigün’le açıkladı

Gayret, ilk kez Yenigün’le açıkladı

Adayım!

BESOB Başkanı Tahir Gayret, suskunluğunu Yenigün’e bozdu. BESOB’a yeniden aday olacağını ilk kez açıklayan Gayret, son günlerde hakkında çıkan haberleri de eleştirdi.

Gayret, “Gerede basınımızdan bir gazeteci eviriyor çeviriyor, duyumla bizim hakkımızda bir şeyler yazıyor. Ben bir kurumun başındayım, emekli bir insanım, fabrikam falan yok ve basına da avantadan verecek param yok! Kurumun parasını hiçbir zaman o şekilde harcamadım. Bu talepler bizde olmadığı için bir şeyler yazılıyor.”dedi.

BESOB Başkanı Tahir Gayret, katıldığı Tabak Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi öncesi Yenigün’e özel açıklamalarda bulundu.

Gayret, Mayıs’ta yapılacak Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) seçiminde yeniden aday olacağını belirterek, “Odalarımızın genel kurulları bittikten sonra Mayıs ayında da bizim birliğimiz Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin genel kurulu var. Allah nasip ederse Gerede’den aldığım güçle yeniden Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı görevine aday olacağım.”dedi.

Yedirecek param yok!

Açıklamasının devamında hakkında yapılan eleştirilere sert cevaplar veren BESOB Başkanı Gayret, “Biz Boluluları çok severiz, biz Boluluyuz deriz ama ne hikmetse Bolu’da Gerede’ye karşı bakışta bir terslik var. Ayrıca Gerede basınımızdan bir gazetecimiz eviriyor çeviriyor, duyumla bizim hakkımızda üzülerek söylüyorum yazılar kaleme alıyor. Böyle bir şeye Tahir Gayret değil kim olsa üzülürüm.

Bilindiği gibi, Bolu’da çok büyük bir işe girdik. Bünyemizde çalışan Genel Sekreter 20 yıldır görev yapıyordu ve bayağı miktar bir para kaldırdı. Bu parayı bizim görme şansımız yoktu. Bu para bizim birliğimizin bilançosuna girmeyen bir paraydı ve bu para ayrı bir hesapta tutuldu. Devlet bankasındaki bu para benim yapıştırma imzalarımla çekilmiş ve para ilgili kişi tarafından kullanılmış. 27 Şubat tarihi itibariyle bu kişi cezaevinde. Ben bir kurumun başındayım, emekli bir insanım, fabrikam falan yok, basına da avantadan verecek param yok! Kurumun parasını hiçbir zaman o şekilde harcamadım. Bu talepler bizde olmadığı için bir şeyler yazılıyor ama şuna inanıyoruz ki kardeşiniz Tahir, Gerede’yi Bolu’da, federasyonda ve konfederasyonda en iyi şekilde temsil eden bir kardeşiniz.”ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın