29-Ocak-2023 02:34:26

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
GEREDE 15 TEMMUZ’U UNUTMADI!

GEREDE 15 TEMMUZ’U UNUTMADI!

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Gerede’de vatandaşlar demokrasi nöbeti için meydana akın etti. Tarihi mücadeleyi ve şehitlerimizi anan vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanını al bayrakla kırmızı-beyaza bürüdü.  

Saat 20.00 sıralarında meydanda toplanmaya başlayan vatandaşlar, 21.00’de tek yürek haline gelerek öncülüğü Sabancı Kavşağı’na kadar yürüdü.

İlçedeki tüm sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği yürüyüşün ardından saat 22.00’de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden etkinlikler kapsamında 15 Temmuz Şehidi Geredeli Fatih Kalu diğer tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterisinde o gece yaşananlar yeniden gözler önüne gelirken, meydanda toplanan vatandaşların göz yaşlarına hakim olamaması dikkatlerden kaçmadı. Daha sonra 15 Temmuz konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere şiirleri okutularak ödülleri takdim edildi. 15 Temmuz’u 16 Temmuza bağlayan gece saat: 00:13’de tüm camilerde sela okundu. Sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbeti 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde devam etti. Demokrasi nöbeti esnasında ellerinde Türk bayraklarıyla biran olsun meydandan ayrılmayan kalabalık sık sık tekbir getirerek, sloganlar attı.

Cevap bırakın