29-Mayıs-2023 00:13:03

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
“HER TÜRLÜ LOJİSTİK DESTEĞE HAZIRIZ”

“HER TÜRLÜ LOJİSTİK DESTEĞE HAZIRIZ”

Beklenen açıklama geldi. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, kendi rızasıyla Avrupa’ya gitmek isteyen mültecilere her türlü lojistik desteğin sağlanacağını söyledi.

Cuma günü gazetemize açıklamalarda bulunan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “ilçede bulunan mültecilerin Avrupa’ya gitmesi için destek verecek misiniz?” sorusuna “her türlü lojistik destek sağlanacak” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin sınırı geçen göçmenlerin engellenmeyeceğini açıklamasının ardından binlerce düzensiz göçmen sınırı geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kapıları bundan sonraki süreçte de kapatmayacağız”dedi.

Tereddütsüz destek oluruz 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ve sınırın göçmenlere açılması sonrası Gerede’de ikamet eden göçmenlerde de hareketlilik başladı. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “İlçedeki göçmenlerimize zorla değil, tamamen kendi arzuları doğrultusunda başvuru yapmaları halinde tereddütsüz her türlü lojistik desteği vereceğiz.”diye konuştu.

Otobüs kaldırabiliriz

Başvuru sayısının fazla olması durumunda Edirne’ye otobüs de kaldırılabileceğini ifade eden Allar, “Göçmenler bizim kardeşimiz. Kendi talepleri doğrultusunda, ‘biz Avrupa’ya gitmek istiyoruz’ diyen göçmen ailelerimizi hemen göndermeye hazırız. Başvuruda bulunan göçmenlere sınır hattına kadar her türlü lojistik desteği sağlayacağız. Şimdiye kadar bir başvuru olmadı. Sayının fazla olması halinde de otobüs kaldırmaya hazırız.”dedi.

Türkiye’nin sınırı geçen göçmenlerin engellenmeyeceği açıklamasının ardından son 2 günde 100 bine yakın göçmenin sınırı geçtiği tahmin ediliyor. Mülteciler akın akın Avrupa’ya hareket ediyorlar.

Cevap bırakın