Gerede YeniGün Gazetesi
İDDİALAR VAHİM!
29 Eylül 2021 13:22
Font1 Font2 Font3 Font4
İDDİALAR VAHİM!

Vatandaşların yoğunlukla spor yaptığı Gerede Şehir Stadyumu çevresindeki asfalt bir gecede kamera kablosu döşemek için delik deşik edildi. Akla mantığa uymayan çalışma sonrası milyonluk asfalt gitti.

İddiaların en vahimi ise toprak alandan hattın çekilme ihtimali varken asfaltın yarılması oldu. Bu işe kim müsade ettiyse halkın parasıyla atılan asfaltın hesabını verecek!..

Gerede Şehir Stadyumu bilindiği gibi yapılan çalışmalar ile çok modern bir hale getirilmişti. Gerek çevresi gerekse de iç kısmında yapılan çalışmalardan sonra Gerede halkının spor yapmak için en uğrak noktalarından olan Şehir Stadyumu’nda, her gün yüzlerce vatandaşımız spor ve gezinti yürüyüşleri yapmaya başladı.

Stadyum çevresi de yapılan çalışmalar kapsamında geçtiğimiz yıllarda asfaltlanmıştı. Dökülen asfaltın değeri ise 1.5 Milyon TL civarındaydı. Stadyum çevresindeki bu asfalt bir gecede kamera takmak için delik deşik edildi. Dün gece kimsenin ruhu duymadan ortadan ortaya makinelerle kesilen asfalt, gün ışıldayınca büyük tepkilere neden oldu.

Yazık değil mi?

Milyonlarca liraya mal olan asfaltın bir gecede delik deşik edilmesi vatandaşların büyük tepkisine neden oldu. “Daha 1 yıl asfalt üzerinde yürüyemeden asfaltın delik deşik edilmesi nedir?” diyen vatandaşlar, bu yapılan çalışmanın hesabının sorulmasını istedi.

Akla mantığa uymuyor!

Yapılan iş ayrıca akla mantığa uymuyor. 2 kamera borusu döşemek için milyonluk asfalt kimin onayıyla kesildi? Kim bu işin sorumlusu? Milletin gece yürüyüş yapmak için tek noktasını bu hale getirenler hesap verecek mi? Kamuoyu bu soruların yanıtını bekliyor.

“Asfalt kazılmadan yapılabilirdi”   

Bazı vatandaşlar da asfalt yolun delik deşik edilmeden bu sorunun hallolabileceğini iddia ettiler. Stadyum duvar çevresinin toprak olduğunu belirten vatandaşlar, bu kamera hattını kazmak zor olduğu için işlerine kolay gelen asfaltı yararak bu işi yaptıklarını iddia ettiler. Bu işe kim müsade ettiyse bunun hesabını verecek! Yenigün Gaztesi olarak bu konunun takipçisi olacağız…

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa