31-Ocak-2023 12:19:21

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8497 € 20.5201
İnsanlık ölmemiş!

İnsanlık ölmemiş!

Çayören Yaylası’nda aç kalan köpekleri kurtaran baba oğul “insanlık ölmemiş” dedirtti. Yaşanan yoğun kar yağışı sonrası yaylada bulunan 1’i anne ve 6 yavrusunu yayladan indiren baba ile oğul, internetin de fenomeni oldu. Bahri Keser, “Anne ve yavruların sevinçlerini herkesin görmesini isterdim”dedi.   

Dün yaşanan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken Ali Osman Keser ile oğlu Bahri Keser, yaylada mahsur kalan 7 köpeği kurtardı.

Yaklaşık 2 hafta önce yaylada fark ettikleri köpeklerin Ali Osman Keser’in kar yağışıyla beraber aklına gelmesiyle beraber Çayören Yaylasına çıkan Ali Osman Keser ile oğlu Bahri Keser, 1 anne ve 6 yavrusunu sağ sağlim kurtardı. Tipili havada insanlık adına örnek bir davranışa imza atan baba ile oğul, hafta sonu sosyal medyada da fenomen oldu.

Cumartesi günü babasıyla yaşadığı güzel anı sosyal medya hesabından paylaşan Bahri Keser, “mutluluğun hikayesi” diye bahsettiği anlamlı davranış ile ilgili şunları kaydetti; “Babam ile beraber, iki saatlik zorlu bir yolculuğun ardından yaylamızda iki haftadır aç ve susuz kalan anne ve 6 adet yavrusunu kurtardık.

Yaylada kaldıkları yeri bulduktan sonra karınlarını doyurduk, su verdik. Anne ve yavruların sevinçlerini herkesin görmesini isterdim, tarif edilemez… Bu gördüklerimi ömrüm boyunca unutmam mümkün değil!

Yayladan köye kadar benimle beraber yürüdüler; neşe ile güle oynaya… Bazen de korktum kurt gelir, alır, sahip olamam diye… Neyse ki sağ salim köye getirdik. Şimdi mi? Hepsi köyde ve hepsi çok mutlu, komşular yiyecek vermeye başladılar bile… Babamı arıyor, soruyorum durumlarını…”

kopekler

3 Yorumlar
Muhittin

Gerede, Adamlık burada, anlayana...... Helal olsun dayı sonuçta onlarda birer can ve Allahın bize emaneti.

ersan

Helal olsun abiye. gerçekten insanlık ölmemiş yazık hayvanlara .

ersan

Helal olsun abiye. gerçekten insanlık ölmemiş yazık hayvanlara .,

Cevap bırakın