29-Mayıs-2023 00:10:10

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
JANDARMADAN TARİHİ ESER OPERASYONU

JANDARMADAN TARİHİ ESER OPERASYONU

Gerede İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerin merkezle koordineli olarak yürüttükleri tarihi eser operasyonunda tarihi eserlerin yanında silahlar da ele geçirildi. Soruşturma sürüyor.   

Gerede İlçe Jandarma Komutanlığı’nın merkezle koordineli olarak yürüttüğü, Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçları kapsamında dün yapılan operasyonlarda Gerede’de kazı çalışmaları sonrası bulunduğu tahmin edilen tarihi eserler ile ruhsatsız silahlar ele geçirildi.

Bolu Merkez, Dörtdivan ve Gerede ilçelerinde ikamet eden 6 şüpheli şahsa yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı. Dörtdivan Doğancılar Köyündeki operasyonlarda 3 adet ruhsatsız 9 mm çapında tabanca ve bu tabancalara ait 3 adet şarjör ile 2 adet ruhsatsız tek kırma av tüfeği ve 8 litre bandrolsüz votka ile Bolu Merkez ve Gerede ilçelerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 1 adet 20 mm çapında ruhsatsız tabanca, tabancaya ait 11 adet 20 mm fişek, 1 adet 7,65 mm tabanca şarjörü 1 adet 12 mm çapında ruhsatsız pompalı av tüfeği, 8 adet metal dedektör, 2 adet tarihi eser niteliği taşıyan bakır tas, 1 adet tarihi eser niteliği taşıyan bronz tas ve 1 adet sikke ele geçirildi. Şüpheli şahıslar hakkında adli işlem başlatıldı.

Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yeniçağa ilçesi Çingençeşmesi mevkiinde yol kontrol ve arama uygulamalarına 2 şüpheli şahsın bulunduğu bir otomobilde yapılan kontrolde, sahte bandrollü oldukları anlaşılan çeşitli markalarda 45 litre viski, 9 litre votka ve 5 litre rakı olmak üzere toplam 59 litre alkollü içki ele geçirdi. Gerede Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ve şüpheli şahıslar göz altına alınarak adli işlem başlatıldı. Soruşturma sürüyor.

Cevap bırakın