08-Şubat-2023 10:50:52

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Kaşka tren hattı istedi!

Kaşka tren hattı istedi!

TOBB tarafından düzenlenen Ticaret ve Sanayi Şurasına katılan Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka, İsmetpaşa Tren İstasyonunun Gerede-Sakarya hattı olarak bağlanmasını istedi.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka TOBB’nde düzenlenen Ticaret ve Sanayi Şurasına Katıldı. Her odanın 5 önemli bölge sorununu dile getirdiği şurada Başkan Kaşka, İsmetpaşa Tren İstasyonunun Gerede-Sakarya Hattı olarak bağlanması, Organize Sanayi bölgelerine taşınma teşviği ve organize sanayi ve yerel yönetimlerin atık giderlerine katkı sağlanması, iş sağlığı ve güvenliği kanununun yeniden gözden geçirilmesi, deri ürünlerinde KDV ve ÖTV düzenlemeleri gibi konularda sorunları dile getirdi.

Başkan Kaşka, şuranın çok verimli olduğunu belirterek, Gerede olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirilen VII. Ticaret ve Sanayi Şurası’nda, ticaret ve sanayinin temsilcileri bütün sorunlarını ve çözüm önerilerini birinci ağızdan hükümetle paylaşma imkânı buldu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, huzur, istikrar ve reform ateşinin yeniden canlandırılmasını istedi.​

7 bölge ve 3 büyük ilin ayrı ayrı sunum yaptığı şurada Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi, Ticaret Odaları Konseyi, Sanayi Odaları Konseyi, Ticaret Borsaları Konseyi ile Deniz Ticaret Odaları Konseyi de kendilerine ait sorunları ve çözüm önerilerini hükümetle paylaştılar.

Şura’nın açılışında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu iş dünyası olarak huzur ve istikrardan yana olduklarını belirterek, “Ekonomide atılım yapmamızı sağlayan reform ateşi yeniden canlansın” dedi. İcracı ve reformcu anlayışın devam ettirilmesi gerektiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, Türk özel sektörünün bu anlayış ile büyük başarı hikayeleri yazdığına değindi.

Şura için oda, borsa ve konseylerin kapsamlı bir çalışma yaptıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, özel sektörün mikro ve makro sorunlarının belirlendiğini sonra da çözüm önerilerinin hazırlandığını anlattı.

Başbakan Erdoğan’a da özel sektöre desteklerinden dolayı teşekkür eden Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Belki de Başbakan olarak burada bizimle son defa bulunuyorsunuz. Ama bundan sonra da, hem kalben hem de fiziken, sizin bu camianın yanında olmaya devam edeceğinize, hepimiz yürekten inanıyoruz. Zira Başbakanlık görevini üstlendiğiniz andan itibaren sorunlarımızı, sıkıntılarımızı dinlediniz. Bizlerle istişare ettiniz ve çözüm aradınız. Pek çok reformu hayata geçirdiniz. Bize önderlik yaptınız. Birlikte çok sayıda yurtdışı temasta bulunduk. Ülkemizin ticaret ve yatırım hacmini geliştirdik. Bu sayede hem tüccar ve sanayicilerimiz kazandı, hem de ülkemiz kazandı. Bugün bizleri bir araya getiren bu platform da, esasında sizin ve hükümetinizin istişareye verdiği önemin bir sonucudur. Buna 2003 yılında başlamıştık. Sonrasında Hükümetimiz ile Özel sektörümüzü buluşturan bu platform, geleneksel hale geldi. Aslında ülkemizdeki zihniyet değişiminin en güzel örneklerinden birisi de, burasıdır.”

Cevap bırakın