29-Ocak-2023 18:56:53

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Ne oldu bizim fabrika?

Ne oldu bizim fabrika?

2011 Genel Seçimleri öncesi ortaya atılan 5000 kişinin çalışacağı otomotiv fabrikası iddiaları sonrası 2012 yılı Aralık ayında da yeni bir fabrika girişimi bazı basın-yayın organlarında işlenmeye başlanmıştı.

Bahsi geçen tarihte Kocaeli-Çayırova’da faaliyet gösteren Döksan Basınçlı Döküm ve Makina Sanayi Şirketi yetkilileri yatırım imkanlarını araştırmak üzere Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunurken, önceliğin Gerede’ye verildiğine dair gündeme getirilen, 300 kişiyi istihdam edecek fabrikanın akıbeti aradan 1 yıl geçmesine karşın belirsizliğini koruyor.

Kurulmuş olsaydı Gerede’de otomobil yedek parça üretimi yapacağı ifade edilen fabrikanın Gerede’de unutulmaması ve bu konunun son günlerde yoğun bir şekilde konuşulması dikkat çekiyor.

İnsanlara boşa umut vaat edilmemesini isteyen vatandaşlar, artık fabrika temeli atılsa da gelişmeleri inanılmayacak konuma getirdiklerini, bu durumun acilen ilçede değiştirilerek, Gerede Organize Sanayi Bölgesi’ni fabrikalar ile yetkililerin doldurması gerektiği görüşünde birleşiyorlar.

Ayrıcalığımız olmalı  

Ayrıca AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü başta olmak üzere, Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Belediye Başkanı Ömer Baygın ve diğer kanaat önderleri ve siyasilerin toplu halde seçim sürecini iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade eden vatandaşlar, teşvik konusunda Gerede’ye bir ayrıcalık yapılması için girişimlere acilen başlamaları gerektiğini gazetemiz aracılığı ile ifade ettiler.

Cevap bırakın