08-Şubat-2023 09:59:41

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Perşembenin gelişi Çarşambadan!..

Perşembenin gelişi Çarşambadan!..

AİBÜ Rektörlüğü, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yönetiminde atama ile değişime gitti. Bu yıl neden bölüm açılmadığını açıklamayan ve sonuç itibariyle kamuoyunda “1 parmak bal çalındı” yorumlarının yapılmasına neden olan GUBYO yönetiminde gerçekleşen bu değişiklikle Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğünü vekâleten yürüten Yrd. Doç. Dr. Ferudun Kaya’nın yerine Müdürlük görevine Doç. Dr. Yalçın Karagöz atandı.

Gerede ekonomisinin gelişmesi noktasında son zamanlarda ilçeye atılan en büyük adımlardan birisi olan ve Gerede’yi üniversite kenti yapacak en büyük etken olan lisans eğitiminin verildiği GUBYO’da bu yıl bölüm açılmadan eğitime başlanması “1 parmak bal çalındı” yorumu ötesinde “reklam yapıldığı ve 1 bölüm ile 5 senenin geçiştirileceği, 4 yıllık lisans eğitiminin verildiği yüksekokulun 5 bin nüfuslu Mengen ilçesinde de eğitim verdiği” spekülasyonlarını vatandaşlar nezdinde artırdı.

GUBYO Müdürlüğü’ne atanan Doç. Dr. Yalçın Karagöz’den kamuoyunun beklentisi büyük. Bu yılın bölüm açılmadan geçiştirildiği Yüksekokula önümüzdeki akademik yılda bölüm değil bölümler açılması beklentisi içersinde olan ilçe halkının bu beklentisini Karagöz’ün karşılayıp karşılamayacağını zaman gösterecek.

Karagöz kimdir?

Halen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışan Doç. Dr. Yalçın Karagöz; 1966 Adana doğumlu olup evli ve 1 çocuk babasıdır.

Karagöz; 1989 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu. 1995 yılında Cumhuriyet Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisans, 2002 yılında ise sayısal yöntemler alanında doktora yapmıştır.

2003 yılından beri AİBÜ’de görev yapan Doç. Dr. Yalçın Karagöz, 2012 yılında doçent oldu. Karagöz; yıllar içerisinde üniversitemizde çeşitli idari görevlerde bulundu.

Cevap bırakın