29-Ocak-2023 19:20:25

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
“PTT göreve!”

“PTT göreve!”

Gerede Muhtarlar Derneği Başkanı Nazım Göktaş, postaların köyde ikamet eden vatandaşlara 20 gün ile 1 ay içersinde ulaştığını, bu durumun köylü vatandaşı icraya götürebilecek kadar önemli olduğunu ve PTT Bolu Baş Müdürü ile PTT Gerede Müdiresi’ni göreve davet ettiğini ifade etti.

92 köy 96 mahallesi bulunan Gerede’ye bağlı köylerde ikamet eden vatandaşlar, postaların 20 gün ile 1 ay sonra ellerine ulaşması nedeniyle bir takım sıkıntılar yaşadılar. Bu durum karşısında Gerede Muhtarlar Derneği Başkanı Nazım Göktaş’a ulaşan muhtar ve vatandaşlar, bu sıkıntının giderilmesini istediler.

“Bu işe karışmayın” cevabı     

Konuya ilişkin girişimlerine başlayan Nazım Göktaş, önce PTT Gerede Şubesi Müdiresi ile görüştüğünü ancak PTT Gerede Şubesi Müdiresi’nin koltuğunda oturmaktan başka bir şey yapmadığını ve köylünün bu sıkıntısına derman olmadığını iddia etti.

Daha sonra Bolu PTT Baş Müdürü’nü aradığını ifade eden Göktaş, Baş Müdüre 4 dağıtıcı ile Gerede’de bu işin yürüyemeyeceğini, kendisine bir örnek göstererek Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün muhtarlara gönderdiği bayram tebrik kartlarının 20 gün sonra ellerine ulaştığını ifade ettiklerini ve vatandaşlardan evrakların geç geldiğine yönelik sıkıntılarını anlattığını söyledi.

PTT Baş Müdürü’nden aldığı cevabın; “Ben işimi bilirim, siz bu işe karışmayın” olduğunu belirten Göktaş, Gerede’de daha önce 12 dağıtıcının olduğunu, şimdi ise 4 dağıtıcının kaldığını tekraren ilettiklerini söyledi.

“Göreve davet ediyoruz”  

Yenigün’e yaptığı özel açıklama ile PTT Gerede Şube Müdiresi ile Bolu Baş Müdürü’nü göreve davet ettiklerini ifade eden Göktaş, “Gerekenin yapılmaması halinde sesimizi daha sert şekilde duyurmaya ve eleştirilerimize devam edeceğimizi buradan bildiriyorum. Bu konu basit bir mesele değildir. Geç gelen evrak insanları icraya götürebilir.”dedi.

Daha sonra PTT Gerede Şubesi Müdiresi ile PTT Bolu Baş Müdürü’ne yönelik bir açıklama yapan Nazım Göktaş, “Siz işinizi yapın, biz sizin işinize karışmayalım. Yapılmayan her işin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da karşısında olmaya devam edeceğiz.”ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın