29-Mayıs-2023 00:17:21

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 20.0171 € 21.4959
ŞEHİDİMİZ VAR!

ŞEHİDİMİZ VAR!

1 HAFTA ÖNCE EVLENDİ, HAKKARİ’DE ŞEHİT DÜŞTÜ

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nin karşısında Irak’ın kuzeyinde sınıra yakın bir noktada askerleri taşıyan aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin daha önceden yola döşediği el yapımı patlayıcı inflak ettirildi. Meydana gelen patlamada Nuhören Köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş İlhan SEZER, şehit oldu.  Uzman Çavuş İlhan SEZER’in 1 hafta önce 8 Ekim’de dünya evine girdiği öğrenildi. Acı haber şehidimizin ailesine ulaştırıldı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan bilgilendirmede Kuzey Irak’taki Zap bölgesinde teröristler tarafından el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi ve çıkan çatışma sonucunda 2 askerin şehit olduğu, 1’i ağır 3 askerin de yaralandığı belirtildi. Şehit askerlerimizden Uzman Çavuş İlhan SEZER’in Geredeli olduğu bilgisine ulaşıldı. Çatışma sonrası Zap bölgesine düzenlenen hava harekatında 8 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Türki Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan bilgilendirme şöyle; “16 Ekim 2017 tarihinde Irak Kuzeyi Zap bölgesinde, BTÖ tarafından el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi ve çıkan çatışma sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Çatışma sonrası Zap bölgesine düzenlenen hava harekâtında sekiz bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.”

Uzman Çavuş İlhan SEZER’in 1 hafta önce 8 Ekim’de dünya evine girdiği öğrenildi. Acı haber şehidimizin ailesine ulaştırıldı.

Cevap bırakın