07-Şubat-2023 18:16:45

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Sonunda geldi!

Sonunda geldi!

Gerede Devlet Hastanesi bünyesine dahil edilen tomografi cihazı hizmete sunuldu. Cihazın tanıtımını Başhekim Op.Dr. Kahraman Dinler yaptı.

Gerede’de zaman zaman gündem olan tomografi cihazı sonunda Gerede Devlet Hastanesi’ne kazandırılarak hizmet vermeye başladı. Hastane Başhekimi Op.Dr. Kahraman Dinler, cihazın kurulum aşamasının tamamlanmasıyla birlikte basın mensuplarına cihazı tanıtarak, tomografi gerektiren hastaların işlemlerinin hastanede yapılmaya başlandığını ifade etti.

Op.Dr. Kahraman Dinler, konuya ilişkin şunları söyledi: “Her geçen gün güçlenmeye devam eden Hastanemizin konumu itibariyle iller arasında bir bağlantı noktasının üzerinde olması nedeniyle sadece bölge insanımıza değil bölgemizden geçiş yapan transit yolcularımıza da hizmet verdiğini belirtmek isterim. Özellikle trafik kazalarında ihtiyaç olan bilgisayarlı tomografi cihazının olmaması nedeniyle hastalara tanı koymakta yetersiz kalınıyor ve buna bağlı tedavilerde gecikmelere neden olan bir çok hastayı öncelikle Bolu il merkezi veya diğer illerdeki hastanelere sevk etmek durumunda kalınıyor ve netice itibariyle de hasta ve yakınlarının mağduriyetine neden olunuyordu.

Hastanemiz, 2013 yılı boyunca gerekli teknik alet ve ekipman açısından yeterli düzeye ulaşmış ve 2014 yılının bu ilk aylarında tomografinin de kurulmasıyla eksikliklerini tamamlamıştır. Önümüzdeki dönemlerde gelecek olan hekimlerle beraber daha üst düzey birçok ameliyat ve tedavi işlemlerinin yapılabileceği, yanı sıra teşhis ve tedavi sonrası daha kaliteli hizmet sunulabilecek kapasiteye hastanemiz ulaşacaktır. Böylelikle hastanemiz her hastayı sevk eden bir imajdan kurtulup diğer bölgelerden hasta sevki alan bir kapasiteye ulaşmış olacaktır. Hastanemiz bünyesine kazandırılan bu yeni hizmetin hayırlı olmasını temenni ederim.”

Cevap bırakın