29-Ocak-2023 03:32:33

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
VAZİYET PLANLARI TAMAM

VAZİYET PLANLARI TAMAM

YAPIM İHALESİ YAKINDA!

Adalet Bakanlığı Yapı İşleri Daire Başkanlığı şehir plancıları ile cezaevinin proje ihalesini alan Desa firması ekipleri hafta içerisinde Gerede’ye gelerek projenin oluşması için son incelemeyi yaptı. Vaziyet planları çıkarılan projenin yapım ihalesi yakında!..

Belediye Başkanı Mustafa Allar, Cumhuriyet Başsavcısı Ümit Çalışkan, firma yetkilileri ve Adalet Bakanlığı Yapı İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerle beraber Cezaevi’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulundular.

Süreç nasıl işleyecek?

Yapılan inceleme ve tetkikler neticesinde yaklaşık 200.000 m²’lik alan üzerine yapılacak olan 2 adet T tipi, 1 adet açık cezaevi ile buna bağlı ek binaların yapılacağı alanların vaziyet planları çıkartıldı. Bu vaziyet planlarına göre, cezaevinin mimari ve statik projeleri yapılacak. Projelerin tamamlanmasının ardından yapım ihalesine çıkılacak. Cezaevinin 2016 yılında başlaması için büyük aşama kaydedilirken, inşaat ihalesinin ardından yapımına start verilecek.

Yapım ihalesi yakında

Belediye Başkanı Mustafa Allar, yapılan incelemenin ardından yaptığı açıklamada; “Adalet Bakanlığı Yapı İşleri Daire Başkanlığı Şehir Plancıları ve Proje İhalesini Alan Desa firması ile alanda incelemelerde bulunduk. Sürecin hızlanması amacı ile Gerede Belediyesi olarak gereken çalışmaları yapıyoruz. Cezaevinin ilçemizde faaliyete geçmesi ile birlikte hem ekonomik anlamda hem de istihdam anlamında ilçemizde büyük değişimler yaşanacak. Milletvekilimiz Fehmi Küpçü ve HSYK Başkan Vekilimiz Hemşehrimiz Mehmet Yılmaz’da projenin biran evvel hayata geçmesi için uğraşıyorlar. En kısa sürede proje çalışmalarını tamamlanarak yapım ihalesine çıkılacak. İlçemiz bu büyük yatırımla önemli bir kazanım elde edecek”dedi.

Cevap bırakın