30-Ocak-2023 05:51:55

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8473 € 20.5076
Yeni kar aracı kapalı yol bırakmayacak!

Yeni kar aracı kapalı yol bırakmayacak!

Meteoroloji’nin yaptığı kar uyarıları, Gerede Belediyesi’ni harekete geçirdi. Kar yağışıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Her türlü ihtimale karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Hazır konumda bekliyoruz.”dedi.

Allar, bu hafta şantiyeye girecek olan yeni kar aracının kar temizleme ve aynı zamanda tuzlama çalışması yapabilme özelliğine sahip olduğunu, zor kış şartları geçiren Gerede’de aracın yolları açmada büyük kolaylık sağlayacağını belirtti.   

Meteorolojinin kar yağışı uyarılarına kulak veren Gerede Belediyesi, karla mücadeleye hazır hale getirildi. Aşırı kar yağışıyla karşılaşılması halinde kar ve buzlanmaya karşı tuzlama ve yol açma için kullanılacak kepçe, greyderler ve yeni kar aracı ile gece ve gündüz görev yapmak üzere ekipler oluşturulduğu kaydedildi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, kış şartlarının ağırlaşması durumunda vatandaşların zor durumda kalmamaları için tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.

Başkan Allar, “Ekiplerimizle birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda acil eylem planı oluşturarak kışın vatandaşlarımızın zorluk yaşayacağı bölgeleri tespit ettik. Yol açma ve tuzlama araçlarımızın bakım ve onarımlarını yaptık. Özellikle ana cadde, hastane ve okul yollarının kapanmaması ve buzlanmaya karşı gerekli çalışmaları eksiksiz yürüteceğiz. Her türlü ihtimale karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Aşırı bir kar yağışı karşısında hazır konumda bekliyoruz. Karla mücadele çalışmalarında ekiplerimizi zorlayan en önemli faktör ara sokaklara ve ana arterlere yapılan gelişigüzel araç parkları oluyor. Geçtiğimiz yıl bu denli sıkıntıları yaşadık. Bu yıl yaşamamayı umuyoruz.”diye konuştu.

“İnşallah afetsiz, beklemesiz bir kış geçiririz.”diyen Allar, “Kimseyi mağdur etmeyelim. Herhangi bir olumsuzlukta hemen müdahale etmeliyiz. Çünkü kalanlar yolda kalacak ve onların da durumlarını düşünmeliyiz. Buradaki altı çizilmesi gereken en önemli konuların başında mücadele çalışmalarının kar yağdığında değil yağmadan önce yapılması.” ifadelerini kullandı.

1 Yorumlar
Aslı

Kayak merkezi açıldı mı acaba? Otele ulaşamıyoruz.

Cevap bırakın