04-Aralık-2022 00:41:51

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.6718 € 19.6651
Yıldırım Bayezid Cami Yaz Kur’an Kursu’ndan muhteşem kapanış

Yıldırım Bayezid Cami Yaz Kur’an Kursu’ndan muhteşem kapanış

41 KERE MAŞALLAH!

Yıldırım Bayezid Cami’nde yaz Kur’an  Kursunda eğitim gören öğrenciler, 22 ayar yarım gram altın ve para ödülüyle ödüllendirildi.

12 yıl aralıksız cami yaz kursuna katılan ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Emre Biçer de Cami İmam Hatibi Muhsin Yiğit tarafından gram altın ile ödüllendirildi. Talebesinin kendisini gururlandırdığını belirten Muhsin Yiğit, Emre Biçer’in 3 yıldır akıllı telefon kullanmadığını söyledi.  

Yıldırım Bayezid Camii Yaz Kur’an Kursu’nun son günün de Cuma Namazı öncesi öğrenciler için anlamlı bir programa imza atıldı. Kur’an eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, programda namaz da okunan duaları ve kısa sureleri mealleriyle okudular.

2 ay boyunca Kur’an Kursu’nda derslerinde devamsızlık yapmayan 18 öğrenci, 22 ayar yarım gram altın ödülüyle teşvik edildi. Güzel bir programa imza atan Cami İmam Hatibi Muhsin Yiğit’in talebelerinin heyecanı gözlerinden okundu. 17 öğrenciye de programda 300 TL ile 100 TL arasında değişen para ödülü verildi.

Tıp’ı kazandı

Daha sonra sevindirici bir gelişmeyi paylaşan Cami İmam Hatibi Muhsin Yiğit, 12 yıldır aralıksız camii yaz kursuna katılan, Kur’anı güzel okuyan ve bir çok ezber yapan Emre Biçer isimli talebesinin İstanbul Ünüversitesi Tıp Fakültesini kazandığını duyurdu. Emre Biçer, gram altınla ödüllendirildi. İmam Hatip Muhsin Yiğit, talebesinin gururlandırdığını belirterek, Emre Biçer’in 3 yıldır akıllı telefon kullanmadığını açıkladı.

Düzenlenen programın sonunda, “maddi ve manevi olarak bizi destekleyen cemaatimize ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.”diyen Yiğit,  “hepsinden Allah razı olsun.  Hafta sonlarındaki gençlik sohbetlerimiz devam edecek.”bilgisini paylaştı.

Cevap bırakın