08-Şubat-2023 11:13:51

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.8708 € 20.2272
Yüzme havuzunda sona doğru

Yüzme havuzunda sona doğru

Gerede Kaymakamı Arslan Yurt ve Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Metin Yılmaz´ı makamında ziyaret etti. Gerede’nin gelişimi ve değişimi noktasında yapılması gerekenler ziyarette aktarılırken, sportif faaliyetleri ilgilendiren konular, dosya halinde Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz’a sunuldu.

Kapalı yüzme havuzuyla ilgili olarak ek katkının sağlanması, Gerede Şehir Stadyumu’nun sağ ve sol cephesinde bulunan tribünlerin betonlaştırılması, Arkut Dağı Kayak Merkezi ve Dinlenme Tesisi ile Gerede’ye kazandırılacak Gençlik Merkezi ve Sentetik Çim Saha Projesi, heyetin Metin Yılmaz’a sunduğu dosyalar arasında yer aldı.

Görüşmenin son bölümünde; Gerede´de devam eden ve tamamlanan diğer projelere de destek sağlanması yolunda heyetle istişarelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz; “Gerede, Türkiye genelinde birçok ilçeye nazaran, konumu yönüyle itibarı yükselen bir ilçe. Ankara ve İstanbul arasında, önemli bir geçiş noktasıdır. Böyle bir noktada olması, Gerede´ye birçok yatırımcıyı çekecektir. Büyük üretim işletmeleri, yeni bir tesis kurulumunu seçerken, hammadde ve pazara yakınlığı bulunan noktalara yöneliyor. Rekabet,  tedarikçisine ve müşterisine en kısa yoldan ulaşmaya çalışmakla da ölçülüyor. Kalite elbette önemlidir ama bir ürünün en hızlı şekilde müşterisine sunulması, hizmet kalitesini gösterir. Bu önemle; Gerede, birçok ile 3 ile 5 saat uzaklığı bulunan bir ilçe. Gerede Deri Sanayisi, kemerciler ve Gerede Organize Sanayi Bölgesi´nde yer alan fabrikalar, Gerede´ye maddi ve manevi katkı sağlamıştır. Farklı işkollarına ait işletmelerin Gerede´de bulunması, istihdam olanaklarının genişletilmesinin yanında, Gerede´ye sektörel boyutta zengin bir yapı kazandırmıştır” dedi.

Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, yaptığı açıklamada; “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ilçemize çok büyük yatırımları var. Arkut Dağı Kayak Merkezinde Kayak Evi İnşaatımız bitmek üzere, yakında hizmete girecek, Gençlik Merkezimizin inşaatı başladı, çalışmalar devam ediyor, Panayır alanımızın doğusundaki sahamıza sentetik çim saha için ihale yapıldı, çalışmalar yakında başlayacak, yeni tenis kortu için söz aldık, Şehir stadımızımın zemininin değişimi ve sağ-sol tribünlerinin betonlaştırılmasıyla ilgili dokümanlarımızı sunduk. Ayrıca,  Esentepe Turistik Tesisler Kurma İşletme Birliğimizce yapacağımız Kapalı Yüzme Havuzunun arsa konusu halloldu, projeler bitti, paramız var bir miktar, bir miktar da belediye ve Özel idare katkı yapacak birazda bakanlığımız versin bitirelim dedik, dediler ki zaten olumlu gidiyor siz ihalenizi yapın, başlayın biraz devam etsin söz sizi destekleyeceğiz dediler, bu da Gerede´miz için hayırlı bir haber. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Bakan Yardımcımız Metin Yılmaz´a çok teşekkür ediyoruz. Çok şükür bütün çalışmalarımız olumlu gidiyor, her şey Gerede’miz için”dedi.

1 Yorumlar
mehmet

hep bildiğimiz terane

Cevap bırakın