04-Aralık-2022 13:56:13

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$ 18.6718 € 19.6651
Zehir tacirleri ne yapacaklarını şaşırdı

Zehir tacirleri ne yapacaklarını şaşırdı

Eroinlere parfüm sıktılar!

TEM’de bir kamyonetin çeşitli yerlerine gizlenen paketlerde 28 kilo 360 gram eroin ele geçirilirken, eroinlerin kokmaması için üzerine parfüm sıkıldığı tespit edildi.

Bolu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, Hakkari’den eroin yüklü bir aracın İstanbul’a gitmek için yola çıktığı bilgisine ulaşınca takip başlattı. Hakkari’den yola çıktıktan sonra adım adım izlenen kamyonet, TEM Otoyolu’nun Gerede kesimi olan Cankurtaran mevkiine girdiğinde kaçakçılık ekipleri tarafından bir süre sonra durduruldu. Sürücüyü araçtan indiren polis ekipleri, narkotik köpeği ‘Zeus’la araçla arama yaptı. Aramalar sırasında aracın motor kısmındaki boşlukta, arka stop lambaları ve arka çamurluk boşluklarına gizlenmiş 28 kilo 360 gram eroin ele geçirildi. Eroinlerin kokusunu engellemek için paketlerin üzerine parfüm sıkıldığı belirlendi. Kamyonet sürücüsü S.Ç. gözaltına alınırken, üzerinde bulunan bir adet ruhsatsız tabancaya da el konuldu.

Bolu’nun son zamanlarda kaçakçıların korkulu rüyası haline geldiğini ifade eden İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, “Herkesin bildiği gibi Bolu, Ankara ile İstanbul’un ortasında yer alan en önemli geçiş güzergahı ve kaçakçıların da yoğun olarak kullandığı bir yol. Bu nedenle bu yol güzergahları üzerinde denetimlerimizi artırdık. Son yaptığımız operasyonda da 28 kilo eroin ele geçirdik. Kaçakçılar ne yaparsa yapsın, mutlaka bir açık kapı bırakıyorlar. Eroin eğer İstanbul’a ulaşmış olsaydı kilosu en az 10 bin Euro’dan piyasada satılırdı. Eğer yurt dışına çıkarılmış olsaydı bu fiyatın iki üç katını bulurdu” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın